MEVZUAT TERİMİ
Teftiş Kurulu
21 kaynak tanımı · 234 diğer mevzuat · Sayfa 1/5
Tanımlar yalnız ilgili mevzuatın kapsamı içinde okunmalıdır. Kaynak metindeki kurum adları, değişiklik notları ve ifadeler korunur.
MADDE 2- (1) Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde geçen;
Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamına giren kamu idarelerindeki iç denetim birimleri dışında kalan teftiş kurulları ile diğer denetim birimlerini,
Madde 3 - Bu yönetmelikte geçen;
Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü, Teftiş Kurulunu,
Madde 3- Bu yönetmelikte geçen;
TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulunu,
Madde 2- Bu Yönetmelikte geçen;
DHMİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulunu,
Madde 3 — Bu Yönetmelikte geçen:
TKİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulunu,
Madde 3- Bu Yönetmelikte geçen ;
Genel Müdürlük Teftiş Kurulunu,
Madde 3- Bu Yönetmelikte geçen;
TTK Teftiş Kurulunu,
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Dışişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığını,
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
MSB ANT Başkanlığı Teftiş Kurulunu,
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
EGO Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulunu,
MADDE 4 – (1) Bu Tebliğde yer alan;
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu’nu,
Madde 2 - Bu Yönetmelikte Geçen:
(Değişik ibare:RG-27/10/2009-27389) TTA Teftiş Kurulunu,
Madde 3- Bu Yönetmelikte geçen;
Sümerbank Holding A.Ş. Teftiş Kurulunu,
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmeliğin uygulanmasında;
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Teftiş Kurulunu,
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulunu,
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
ESK Teftiş Kurulunu,
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Genel Müdürlük Teftiş Kurulu Başkanlığını,
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Kuruluş Teftiş Kurulunu,
Madde 4 — Bu Yönetmelikte geçen;
Türkiye İş Kurumu Teftiş Kurulunu,
Madde 3 — Bu Yönetmelikte geçen;
T. C. PTT Teftiş Kurulunu,
Madde 3- Bu Yönetmelikte geçen;
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulunu,
Terimin geçtiği diğer mevzuatlar
- Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 1)Madde 40 ↗
- Üst Kademe Kamu Yöneticilerinin Atanmalarına İlişkin Usûl ve Esaslar İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûlleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesigecici-Madde 1-kaynak-4 ↗
- Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar İle Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 4)Madde 123 ↗
- Memurlar ve Diğer Kamu Görevlileri İle İlgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamegecici-Madde 5 ↗
- Yüksek Hakimlik Tazminatı Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 1 ↗
- Milli Piyango Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 17 ↗
- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, 926 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 2802 Sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu, 2914 Sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 5434 Sayılı T.c. Emekli Sandığı Kanunu İle Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması, Devlet Memurları ve Diğer Kamu Görevlilerine Memuriyet Taban Aylığı ve Kıdem Aylığı İle Ek Tazminat Ödenmesi Hakkında Kanun Hükmünde KararnameEk Madde 12 ↗
- Kamu İktisadi Teşebbüsleri Personel Rejiminin Düzenlenmesi ve 233 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Bazı Maddelerinin Yürürlükten Kaldırılmasına dair Kanun Hükmünde KararnameMadde 3 ↗
- Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında KanunMadde 43 ↗
- Özel Barınma Hizmeti Veren Kurumlar ve Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 17 ↗
- Devlet Memurları KanunuMadde 152 ↗
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Hükmünde Kararnamegecici-Madde 1 ↗
- Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 220 ↗
- Türk Silahlı Kuvvetleri Personel KanunuEk Madde 39 ↗
- Askeri Okullar, Askeri Öğrenciler, Askeri Fabrikalar ve Bazı Düzenlemeler Hakkında KanunMadde 2 ↗
- Su Ürünleri KanunuMadde 31 ↗
- 6713 Sayılı Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanunun Uygulanmasına dair YönetmelikMadde 3 ↗
- Noterlik KanunuMadde 122 ↗
- Polis Vazife ve Salahiyet KanunuEk Madde 7 ↗
- Hakimler ve Savcılar KanunuMadde 9 ↗
- Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunugecici-Madde 2-kaynak-2 ↗
- Bakan Yardımcılarının Mali Hakları ve Bazı Düzenlemeler Hakkında KanunMadde 22 ↗
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Alanında Bazı Mali Hükümler Hakkında KanunMadde 14 ↗
- İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu İle İl Yatırım ve Hizmetlerine İlişkin Bazı Düzenlemeler Hakkında KanunMadde 15 ↗
- Köye Yönelik Hizmetler Hakkında KanunMadde 18 ↗
- Orman Genel Müdürlüğüne İlişkin Bazı Düzenlemeler Hakkında KanunMadde 16 ↗
- Meteoroloji Hizmetleri Hakkında KanunMadde 11 ↗
- Gençlik ve Spor Hizmetleri Kanunugecici-Madde 1-kaynak-3 ↗
- Özelleştirme Uygulamaları Hakkında KanunMadde 22 ↗
- Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesinin "dernek, Vakıf ve Benzeri Teşekküllere Yardım" Ödeneğinin Dağıtım Esaslarını Gösterir YönetmelikMadde 14 ↗
- Arsa Ofisi Kanunu Uygulama Yönetmeliğiyayin-bilgileri ↗
- Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğiyayin-bilgileri ↗
- Hiperbarik Oksijen Tedavisi Uygulanan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında YönetmelikEk 8 ↗
- Yapı, Tesis ve Onarım İşleri İhalelerine Katılma YönetmeliğiMadde 8 ↗
- Türkiye İş Kurumu İle İlgili Bazı Düzenlemeler Hakkında KanunMadde 17 ↗
- Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Yurtiçi Satış YönetmeliğiMadde 6 ↗
- Jandarma Kantin YönetmeliğiMadde 53 ↗
- Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğiyayin-bilgileri ↗
- 2802 Sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 61 ve 121 Nci Maddeleri Uyarınca Hakimlik ve Savcılık Mesleğinde Bulunanlara Uygulanacak Sicil Fişleri Hakkındaki YönetmelikMadde 2 ↗
- Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri Kontrolörleri YönetmeliğiMadde 19 ↗
- Mevzuat Hazırlama Usul ve Esasları Hakkında YönetmelikMadde 36-kaynak-2 ↗
- Adlî Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında KanunMadde 45 ↗
- Arsa Ofisi Kanunu ve Toplu Konut Kanununda Değişiklik Yapılması İle Arsa Ofisi Genel Müdürlüğünün Kaldırılması Hakkında KanunMadde 3 ↗
- Botaş Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.ş. Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğiyayin-bilgileri ↗
- Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Kaldırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanungecici-Madde 4 ↗
- Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Personel YönetmeliğiMadde 20 ↗
- Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.ş. (Tetaş) Teftiş Kurulu Yönetmeliğiyayin-bilgileri ↗
- Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Satınalma ve İhale YönetmeliğiMadde 4 ↗
- Kültür Bakanlığı Milli Kültür Şûrası YönetmeliğiMadde 5 ↗
- Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Mal ve Hizmet Alımı İhale YönetmeliğiMadde 41 ↗