MEVZUAT TERİMİ
Genel Müdür
364 kaynak tanımı · 642 diğer mevzuat · Sayfa 1/13
Tanımlar yalnız ilgili mevzuatın kapsamı içinde okunmalıdır. Kaynak metindeki kurum adları, değişiklik notları ve ifadeler korunur.
MADDE 105 – (1) Bu Bölümde geçen;
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürünü,
MADDE 209 - (1) Bu Bölümün uygulanmasında;
Karayolları Genel Müdürünü,
MADDE 652 – (1) Bu Bölümün uygulanmasında;
Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürünü,
MADDE 75 – (1) Bu Bölümde geçen;
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürünü,
MADDE 765 - (1) Bu Bölümün uygulanmasında;
Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürünü,
MADDE 2- (1) Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde geçen;
Aile Enstitüsü Genel Müdürünü,
MADDE 3- (1) Bu Yönetmelikte yer alan;
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürünü,
MADDE 4- (1) Bu Usul ve Esaslarda geçen;
Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürünü,
MADDE 4- (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürünü,
MADDE 4- (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürünü,
MADDE 4- (1) Bu Usul ve Esaslarda geçen;
Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) Genel Müdürünü,
Bu Yönetmelikte geçen;
Gençlik ve Spor Genel Müdürünü,
MADDE 4- (1) Bu Usul ve Esaslarda geçen;
İlgisine göre Askeri Fabrikalar ve/veya Tersaneler Genel Müdürünü,
MADDE 2- Bu Yönetmelikte geçen;
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürünü,
Madde 4- Bu Yönetmelikte geçen;
T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürünü,
MADDE 3- Bu yönetmelikte geçen;
illi Piyango İdaresi Genel Müdürünü,
Madde 4- Bu Yönetmelikte geçen;
Kurum Genel Müdürünü,
Madde 3- Bu yönetmelikte geçen;
TCDD Genel Müdürünü,
Madde 2- Bu yönetmelikte geçen;
TMO Genel Müdürünü,
Madde 3 — Bu Yönetmelikte geçen:
Türkiye Kömür işletmeleri Kurumu Genel Müdürünü,
Madde 3- Bu Yönetmelikte geçen;
TETAŞ Genel Müdürünü,
Madde 4- Bu Yönetmeliğin uygulamasında;
Teşekkülün Genel Müdürünü,
Bu Yönetmelikte geçen;
Güzel Sanatlar Genel Müdürünü,
Madde 3- Bu Yönetmelikte geçen ;
Orman Genel Müdürünü,
Madde 4 –4734 ve 4964 sayılı kanunlarda yer alan tanımlara ilave olarak, bu Yönetmelikte geçen;
İdare Genel Müdürü’nü,
MADDE 3 – Bu Kanunun uygulanmasında;
Vakıflar Genel Müdürünü,
MADDE 4- (1) Bu Usul ve Esaslarda geçen;
Gümrükler Muhafaza Genel Müdürünü,
MADDE 2- (1) Bu Kanunun uygulanmasında;
Karayolları Genel Müdürünü,
Madde 4- Bu Yönetmelikte geçen;
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürünü,
MADDE 2 – (1) Bu Kanunun uygulanmasında;
Petrol İşleri Genel Müdürünü,
MADDE 3- (1) Bu Kanunun uygulanmasında;
Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürünü,
MADDE 4- (1) Bu Usul ve Esasların uygulanmasında;
Tapu ve Kadastro Genel Müdürünü,
Madde 4 — Bu Yönetmelikte geçen;
Gençlik ve Spor Genel Müdürünü,
Madde 4 — Bu Yönetmelikte geçen tanımlardan:
Gençlik ve Spor Genel Müdürünü,
Madde 4 — Bu Yönetmelikte geçen;
Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürünü,
Madde 4 — Bu Yönetmelikte geçen;
Teşekkülün Genel Müdürünü,
MADDE 4- (1) Bu Usul ve Esasların uygulanmasında;
Orman Genel Müdürünü,
Madde 4 — Bu Yönetmelikte geçen;
Sivil Savunma Genel Müdürünü,
Madde 4 - Bu Yönetmelikte geçen tanımlardan;
Emniyet Genel Müdürünü,
Madde 4 - Bu Yönetmelikte geçen tanımlardan;
Emniyet Genel Müdürünü,
Madde 4 —Bu Yönetmelikte geçen deyimlerden;
Emniyet Genel Müdürünü,
Madde 4 - Bu Yönetmelikte geçen;
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürünü,
Madde 4 - Bu Yönetmelikte geçen;
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürünü,
Madde 4- Bu Yönetmelikte geçen;
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürünü,
Bu Yönetmelikte geçen;
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürünü,
Madde 3 — Bu Yönetmelikte geçen;
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürünü,
Madde 4 — Bu Yönetmelikte geçen;
(Değişik:RG-3/4/2012-28253)
Spor Genel Müdürünü,
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Sivil Havacılık Genel Müdürünü,
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürünü,
MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
Ortaklık Genel Müdürünü,
Terimin geçtiği diğer mevzuatlar
- Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 1)Madde 10 ↗
- Üst Kademe Kamu Yöneticilerinin Atanmalarına İlişkin Usûl ve Esaslar İle Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûlleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesigecici-Madde 1-kaynak-2 ↗
- Coğrafi Bilgi Sistemleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 49)Madde 9 ↗
- Basın İlan Kurumu Teşkiline dair KanunMadde 12 ↗
- Ordu Yardımlaşma Kurumu KanunuMadde 7 ↗
- Vergi Usul KanunuMadde 43 ↗
- Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 6 ↗
- Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne dair Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 3 ↗
- Memurlar ve Diğer Kamu Görevlileri İle İlgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamegecici-Madde 5 ↗
- Yüksek Hakimlik Tazminatı Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 1 ↗
- Memurlar ve Diğer Kamu Görevlileri İle İlgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Hükmünde Kararnamegecici-Madde 2 ↗
- Milli Piyango Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 8 ↗
- Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurt Hizmetleri KanunuMadde 10 ↗
- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, 926 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 2802 Sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu, 2914 Sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 5434 Sayılı T.c. Emekli Sandığı Kanunu İle Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması, Devlet Memurları ve Diğer Kamu Görevlilerine Memuriyet Taban Aylığı ve Kıdem Aylığı İle Ek Tazminat Ödenmesi Hakkında Kanun Hükmünde KararnameEk Madde 11 ↗
- Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Teşkilatının Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamegecici-Madde 2 ↗
- Kamu İktisadi Teşebbüsleri Personel Rejiminin Düzenlenmesi ve 233 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Bazı Maddelerinin Yürürlükten Kaldırılmasına dair Kanun Hükmünde KararnameMadde 3 ↗
- Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Hükmünde KararnameMadde 8 ↗
- Gümrük Giriş Tarife Cetveli Hakkında KanunMadde 4 ↗
- Memurlar ve Diğer Kamu Görevlileri İle İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Hükmünde KararnameMadde 31 ↗
- Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında KanunMadde 9 ↗
- Gümrük Personeli İle Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 39 ↗
- Devlet Memurları KanunuMadde 29 ↗
- Türkiye Su Enstitüsü Hakkında Bazı Mali Düzenlemelere dair Kanun Hükmünde KararnameMadde 10 ↗
- Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 18 ↗
- Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde KararnameEk Madde 1 ↗
- Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde KararnameMadde 217 ↗
- Deniz İş KanunuMadde 51 ↗
- Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunugecici-Madde 1-kaynak-3 ↗
- Turizm Tesislerinin Niteliklerine İlişkin YönetmelikMadde 12 ↗
- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunugecici-Madde 2 ↗
- Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri KanunuMadde 5 ↗
- Dahiliye Memurları KanunuEk Madde 5 ↗
- Yükseköğretim KanunuEk Madde 36 ↗
- İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Kuruluş ve Görevleri Hakkında KanunMadde 7 ↗
- Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemelerinin Kuruluşu ve Görevleri Hakkında Kanungecici-Madde 1 ↗
- Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında YönetmelikMadde 17 ↗
- Hakimler ve Savcılar KanunuMadde 124 ↗
- Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Kuruluşuna İlişkin KanunMadde 8 ↗
- Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Teşkilatına İlişkin Bazı Düzenlemeler Hakkında KanunMadde 8 ↗
- Türkiye Radyo ve Televizyon KanunuMadde 37 ↗
- İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu İle İl Yatırım ve Hizmetlerine İlişkin Bazı Düzenlemeler Hakkında KanunEk Madde 4 ↗
- Köye Yönelik Hizmetler Hakkında KanunMadde 5 ↗
- Orman Genel Müdürlüğüne İlişkin Bazı Düzenlemeler Hakkında KanunMadde 4 ↗
- Meteoroloji Hizmetleri Hakkında KanunMadde 5 ↗
- Gençlik ve Spor Hizmetleri KanunuMadde 5 ↗
- İstanbul Elektrik,tramvay ve Tünel İdareleri Teşkilat ve Tesisatının İstanbul Belediyesine Devrine dair KanunMadde 10 ↗
- İstatistik Konseyi YönetmeliğiMadde 5 ↗
- Terörle Mücadele KanunuMadde 20 ↗
- Devlet Memurları Disiplin YönetmeliğiMadde 9 ↗
- Özelleştirme Uygulamaları Hakkında KanunMadde 18 ↗